Forum  czluchow.boo.pl Strona Główna   czluchow.boo.pl
:: Wszystko o wszystkim ::
 


Forum czluchow.boo.pl Strona Główna -> Artykuły -> Komputerowe wskazówki Cz. 1
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post Komputerowe wskazówki Cz. 1 - Wysłany: Sob 19:11, 19 Maj 2007  
Ks. Zyniu
Administrator


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Kościoła


Komputerowe wskazówki
Część 1


1. Rozwijane menu bez animacji

systemy: Windows 98/Me/XP

Twórcy systemów operacyjnych starają się, aby ich produkty prezentowały się jak najbardziej efektownie. Często jednak niektóre funkcje są nieprzydatne, a czasem uciążliwe. W systemach Windows zastosowano animowane menu kontekstowe więc za każdym razem klikając prawym na dowolną ikonę menu nam sięrozwija a nie pojawia odrazu. Oto sposób jak pozbyć się tego problemu.

Windows 98/Me
1.1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpit i wybieramy "Właściwości"
1.2. W wywołanym oknie w zakładce zagrożenia odznaczamy opcję "Animacja okien, menu i list" i klikamy na "OK"

Windows XP
1.3. Klikamy prawym przyciskiem na "Mój komputer" i wybieramy opcję "Właściwości"
1.4. Wybieramy zakładkę "Zaawansowane" i w polu "Wydajność" klikamy na "Ustawienia"
1.5. Na wyświetlonej liście szukamy i odznaczamy "Stosuj zanikanie lub wysuwanie menu". Teraz wystarczy tylko 2 razy kliknąć na "OK" i problem z głowy.

2. Zmiana nazwy właściciela systemu

systemy: Windows 98/Me/XP

Kupiłeś swój PC w sklepie? Wybierając właściwości w "Moim Komputerze" jako nazwa właściciela ("Zarejestrowano dla") wyświetla ci się nazwisko lub nazwa sklepu? Zmień to!

2.1. Uruchamiamy edytor rejestru poprzez START>>Uruchom>> "regedit". Teraz wykonujemy kopie zapasową rejestru (Patrz: "Dodatki" na dole Artykułu). W oknie klikamy dwukrotnie kolejno na "HKEY_LOCAL_MACHINE", "SOFTWARE", "Microsoft", "Windows NT" ( w przypadku windows 98 i Me "Windows"), "CurrentVersion".
2.2. Teraz po prawej stronie edytora klikamy dwukrotnie na "RegisteredOwner" w polu "Dane wartości" podajemy właściciela komputera.
2.3. Teraz klikamy dwukrotnie na "RegisteredOrganization" i możemy wprowadzić nazwę firmy.

3. Dodajemy nowe skróty do menu "Wyślij do"

systemy: Windows 98/Me/XP

Chcesz dodać opcję w menu "Wyslij do" tak aby wysyłała plik do określonego folderu?? Nie ma sprawy to tylko chwilka zabawy!

3.1. Uruchamiamy Eksplorator Windows z menu START>>Programy(w Windows XP "Wszystkie programy")>>Akcesoria>>Eksplorator Windows.
3.2. Wchodzimy teraz na dysk do którego mają być przenoszone nasze pliki.
3.3. W prawej części okna wybierając odpowiednio z menu kontekstowego "Utwórz skrót" do naszego folderu.
3.4. Klikamy prawym na nasz skrót i wybieramy opcję "Wytnij" [Ctrl+X].
3.5. Wchodzimy na dysk C: (lub inny zawierający system) i wchodzimy do folderu "Documents and Settings" (w Windowsie 98/Me w folder "Windows"). Następnie wchodzimy do folderu "SendTo" ( jeżeli go nie widzisz patrz: "Dodatki" na dole Artykułu). Teraz klikamy prawym na wolnym miejscu w tym folderze i wybieramy opcję "Wklej" [Ctrl+V]. Zamykamy okno Ekpsloratora i od tej pory mamy opcję "Wyślij do">>"Nasz folder".

DODATKI

1. Kopia zapasowa rejestru

1.1. Zanim dokonamy zmian w rejestrze warto stworzyć kopię zapasową poprzez: w menu programu "regedit" z opcji "Plik" wybieramy "Eksportuj". W otwartym oknie wpisujemy nazwę pliku (najlepiej datę), jako miejsce zapisu najlepiej wybrać Pulpit. Zaznaczamy opcję "Wszystko" i klikamy "Zapisz". W przypadku niestabilnego działania systemu po edycji rejestru klikamy poprostu podwójnie na ten plik i wybieramy "Tak".

2. Widzimy wszytkie foldery

2.1. W oknie Eksploratora Windows klikamy w menu na "Narzędzia" a nastpenie na "Opcje folderów...". W oknie wybieramy zakładkę "Widok". Odszukujemy teraz opcję "Pokaż ukryte pliki i foldery" oraz zaznaczamy ją ( znajduje się ona w segmencie "Ukryte pliki i foldery"). Klikamy teraz na "OK" i widzimy już wszytkie foldery.


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum czluchow.boo.pl Strona Główna -> Artykuły -> Komputerowe wskazówki Cz. 1 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

   
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin